Kodukord

veveePerearstikeskuses võtame vastu ainult eelregistreeritud patsiente!

Alkoholijoobes patsiente me ei teeninda, kahtluse korral on meil õigus kasutada alkomeetrit.

Perearstikeskusega ühenduse võtmisel on patsiendi esimene kontakt meie pereõega. Meie pereõed on pädevad nii ägedate kui ka krooniliste haiguste nõustamisel ning aitavad teie terviseprobleemile kõige optimaalsema lahenduse leida. Sageli ongi kõige kiirem ja parem lahendus pereõe telefonikontakt või visiit, alles seejärel vajadusel perearsti külastamine.
Töötame tervisekeskusena, mis tähendab seda, et kõik arstid ja kõik õed tegelevad mõlema nimistu patsientidega. Teid registreeritakse selle perearsti või pereõe vastuvõtule, kellel on vaba aeg. Kui soovite kindla arsti või õe visiiti, siis võivad ooteajad olla pikemad. Meil võivad olla tööl ka asendusarstid. Nendele on kogu Teie tervist puudutav info kättesaadav ja nad oskavad Teid aidata sama hästi kui Teie „oma“ arst.
Kõikidel meie perearstikeskuse meditsiinitöötajatel on õigus vaadata patsiendi terviseinfot digiloost.

Üks patsient = 1 aeg. Kui perest tuleb vastuvõtule mitu liiget, tuleb igaühele eraldi aeg broneerida.
1 probleem= 1 aeg. Kui on palju probleeme, palume broneerida pikem aeg.
Palume enne vastuvõtule tulekut enda jaoks selgeks mõelda, mis on põhiline probleem, millised on põhilised kaebused, kaua need kestnud on, kas kaebus on uus või varemkogetud ja mida on selle leevendamiseks ette võetud.

Ägeda haigestumise, kroonilise haiguse ägenemise ja töövõimetuslehe vajaduse korral soovitame pöörduda veebikeskkonna www.perearst24.ee kaudu.

Pikaajalised ja kroonilised tervisemured, ennetavad visiidid, tõendisoovid, retseptipikendused helistada pärast kella 13.00. 

Palun tulge vastuvõtule 5 min varem.
Sõltuvalt erakorraliste patsientide hulgas võivad ajad nihkuda.

Arsti või õe kabinetti sisenemiseks oodake kuni Teid kutsutakse
Kui Te ei saa tulla registreeritud ajal vastuvõtule, siis palume vastuvõtu aeg tühistada.

Töövõimetuslehti väljastame alates pöördumise päevast, tagantjärele ei väljastata.
Kui haigestute nädalavahetusel/riiklikul pühal ja vajate töövõimetuslehte, siis helistada perearsti nõuandeliinile 1220, välismaalt helistades +372 6346630 (toimub isikustatud nõustamine).
Töövõimetusleht vormistatakse sellest päevast kui on olnud tõendatud kontakt meditsiinisüsteemiga (EMO/kiirabi kaart, eriarsti vastuvõtu või haiglaravi epikriis, perearsti nõuandeliinile helistamine või perearstikeskusesse pöördumine/helistamine).

Koduvisiidi ajal on diagnostikavõimalused äärmiselt piiratud, siis üldjuhul perearst ega pereõde koduvisiite ei tee. Põhjendatud vajadusel teevad perearst ja pereõde koduvisiite, mille vajaduse otsustab arst.

Eriarstiabi osutaja poolt määratud uuringud, mida peetakse vajalikuks operatsioonieelseks ettevalmistuseks, tuleb teha eriarsti juures/korraldusel või enne operatsiooni haiglas.

Ravikindlustuseta nimistu patsient võib samuti pöörduda oma perearstile, kuid ta peab talle osutatud üldarstiabi ja uuringute eest ise tasuma. Ravikindlustuse kehtivust saab kontrollida portaalis www.eesti.ee kaudu.

 

Retseptid uuendame esimesel võimalusel, kuid alati järgmise tööpäeva lõpuks.
Tervisetõendite väljastamine toimub 15 päeva jooksul.